Autentické Mexiko s českým průvodcem Zájezdy Mexiko - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Mexiko

název zájezdu: Autentické Mexiko s českým průvodcem


Země:
 
Mexiko
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: za historií, za památkami, za mořem
Strava: Se snídaní
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 15.10.2017
Konec zájezdu: 30.10.2017
Počet nocí: 14
Průvodce: Česky hovořící
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
79 900,- Kčcena na osobu ve dvoulůžkovém pokoji
18 000,- Kčpříplatek za jednolůžkový pokoj
1 490,- Kčpřipojištění proti stornu

Cena zahrnuje:
 
zpáteční letenku Praha – Mexico City a Cancun - Praha v ekonomické třídě
letištní taxy
uvedená doprava (minibus, autobus) během okruhu
česky mluvícího průvodce
doprovod zkušeného místního průvodce
všechny uvedené aktivity v programu
strava dle programu
vstupné do památek dle programu
ubytování na 14 nocí se snídaní v hotelech 3*/4*
zákonné pojištění CK proti úpadku
základní zdravotní pojištění ERV

Cena nezahrnuje:
 
fakultativní připojištění 1 490 Kč/os (např. pojištění proti stornu zájezdu, odpovědnost za škodu, pojištění zavazadel apod.)
stravování neuvedené v programu, nápoje
spropitné průvodci a řidiči

Poznámka:
 
Minimální počet osob pro realizaci zájezdu s českým průvodcem: 14
Tento zájezd je možné prodloužit o pobyt v Cancunu či v Playa del Carmen.

 
TENTO ZÁJEZD LZE PRODLOUŽIT O POBYT NA PLAYA DEL CARMEN.
Destinace s největší nabídkou památek kultury Aztéků a Mayů v prostředí nádherné a rozmanité přírody. Ucelené svědectví o civilizaci, která trvala nevídaných 4 000 let. Kombinace poznávání a příjemného odpočinku, koupání a procházek.


  

Další termíny


15.10.2017 - 30.10.2017 16 dní od 79 900,- Kč  

program zájezdu


1. den přílet do Mexiko City
 Mexiko

Dopoledne odlet z Prahy s přestupem v Paříži. Přílet do Mexico City navečer a transfer a ubytování na 2 noci se snídaní v hotelu Casa Blanca nebo podobném. Odpočinek po dlouhém letu, individuálně večeře na hotelu nebo v centru města.

  
   

   

2. den Mexico City
 Mexiko

Dnes si projdeme centrum města. Přímo v centru Mexico City, tam, kde původně stálo centrum dávné moci Aztéků, město Tenochtitlán, dnes stojí katedrála (Catedral Metropolitana). Podle zvyku, ji Španělé postavili na zbytkách rozbořených pyramid. Obrovská budova se stavěla celých 250 let (začalo se v roce 1573). Díky své váze se začala na některých místech částečně propadat do země, protože pod ní leží zasypané jezero Texcoco. To koneckonců leží pod některými celými koloniemi Mexico City a proto tu má podobný problém spousta budov. Napravo za katedrálou se nachází zbytky Templo Mayor, hlavní pyramidy města Aztéků. Celý výlet končí kolem 15:00 a pak si můžeme dát pozdní oběd. Volné odpoledne - nákupy nebo v centru Mexico City na rohu Eje Central (Lázaro Cardenas) a pěší zóny Madero stojí poněkud starší mrakodrap Torre Latinoamericana. Její stavba začala v roce 1948 a probíhala až do roku 56. Věž stojí na místě, kde měl aztécký vládce Moctezuma své malé zoo. Do rozhledny v 42 patře Torre Latinoamericana se dostanete pohodlně výtahem a uvidíte z ní nádherně na budovu Bellas Artes. Otevřeno 365 dní v roce od 9:00 až 23:00. Lepší (méně smogové) výhledy jsou v odpoledních hodinách. Ve věži je i vyhlídková restaurace a malá kavárna. Vstupné: 50 pesos.
Projížďka kanály Xochimilco, které zde kdysi vybudovali Aztékové.

  
   

   

3. den Teotihuacan - Puebla
 Mexiko

Ráno vyrazíme z hotelu k pyramidám v Teotihuacánu. Vylezeme na samotný vrchol Pyramidy slunce (ti kdo ještě budou moci si vylezou i na Pyramidu měsíce :). Poté poobědváme v restauraci s tradiční a výbornou mexickou kuchyní (oběd není v ceně).
Pouhých 50 km od Mexico City leží v širokém údolí ruiny jednoho z nejdůležitějších středisek moci předhispánského Mexika. Teotihuacán (V překladu: "Město Bohů" nebo také "Město, kde se muži změní v Bohy") se se svými 125 000 obyvateli mezi léty 250 až 600 stal impériem, které řídilo a kontrolovalo podstatnou část dřívějšího Mexika. Dnes tu najdete dvě obří pyramidy, pyramidu slunce a pyramidu měsíce, které jsou od sebe odděleny dlouhým nádvořím. To lemují menší pyramidky. Když se rozhlédnete po okolí, spatříte spoustu zelených kopců a kopečků, které jsou celkem jistě další, zatím neodkryté stavby. Ze špiček pyramid také ale bohužel spatříte okolní civilizaci, města a dokonce menší továrny, což pocitu z majestátného dávného Teotihuacánu poněkud ubírá.
Cesta kolem sopky Popocatépetl do koloniálního Města Andělů Puebla (2h), která se vyznačuje svými typicky ,,pokachličkovanými” domy. Prohlídka historického jádra, návštěva jedné z nejkrásnějších katedrál v Mexiku a nesmíme vynechat ani slavnou čtvrt El Parrián, kde doporučujeme shlédnout výrobky z keramiky Talavera. Ubytování v centru města v hotelu Seňorial 4* se snídaní. Večer osobní volno.

  
   

   

4. den Puebla - Oaxaca
 Mexiko

Po snídani cesta kaktusovými háji do koloniálního města Oaxaca (4,5h). Ubytování v centru města. Odpolední prohlídka města, návštěva výrobny čokolády, dále návštěva městské tržnice, kde můžete ochutnat třeba pražené kobylky, které vám podají v novinovém kornoutě. Ve městě se nachází spousta krásných zákoutí, uliček, kaváren a obchůdků s typickým zbožím. Večer osobní volno k procházkám. Ubytování v hotelu Casa del Sotano 4* na 2 noci se snídaní.
Prohlídka města Oaxaca (UNESCO) které se nachází 1 500 m.n.m. Návštěva kostela Santo Domingo a bývalého dominikánského kláštera, jež nyní slouží regionálnímu muzeu. Zde můžete obdivovat nejvýznamnější archeologické nálezy kultur Zapotéků a Mixtéků. Poté prohlídka hlavního náměstí s vládním palácem a katedrálou. Exkurze do výrobny produkující typický místní nápoj Mezcal. Ten proslul převážně červy “gusano rojo“, kteří se vkládají přímo do lahve s pálenkou.Vyzkoušejte místní kuchyni, na hlavním trhu v Oaxace můžete koupit Chapulines (smažené kobylky).

  
   

   

5. den Mitla - Hierve el Agua
 Mexiko

Po snídani cesta do bývalého zapotéckého sídla Mrtvých – Mitla (1h). Prohlídka starobylého města a pokračování do hor ke zkamenělým vodopádům ,,Hierve el Agua”. (1h). Poobědvat můžete v jedné z místních restaurací s místními specialitami. Osvěžující
koupání v horském jezírku. Návrat do Oaxacy.

  

6. den Oaxaca - Monte Alban - Tehuantepec
 Mexiko

Po snídani návštěva starodávného hlavního města Zapotéků Monte Albán (UNESCO), umístěného na jedinečném místě na vrcholku hory. Prohlídka observatoře, paláců či stadionu pro hru zvaná pelota. Monte Albán znamená bílá hora. A pravdou je, že bílé načechrané obláčky jakoby se téměř dotýkaly špiček pyramid. Celý komplex je velmi členitý a zajímavý. Nahoře je široké prostranství, náměstí zvané Gran Plaza, které má 8 tisíc čtverečních metrů a získáté z něj výhled 360 stupňů! Nebývá tu mnoho lidí, takže si pyramidy skvěle užijete.
Prohlídka starých ruin města, seznámení se s jeho minulostí a obyvateli a pokračování do jedné z místních výroben mezcalu (30 min). Mezcal je místní destilát z agáve dochucený červem. Můžete jej ochutnat! Přesun do Teotitlánu del Valle (20 min) a exkurze do jedné z místních přírodních výroben a barvíren indiánských koberečků a dalších výrobků z vlny. Pokračování do Tehuantepecu (4h) a ubytování v hotelu Calli 4* se snídaní.

  
   

   

7. den Tehuantepec - Tuxtla - kaňon Sumidero - San Cristobal
 Mexiko

Po snídani odjedeme do města Tuxtla a odtud ke kaňonu. Úžasné, strmé soutěsky kaňonu Sumidero před milióny let vytvořila divoká řeka Río Grijalva. Ta pramení v horách Guatemaly a teče celých 1000 kilometrů až do Mexického zálivu. Jeho strmé stěny můžete obdivovat z výšky (ze silnice) anebo z motorového člunu, který s vámi během dvou hodin propluje to nejzajímavější. Projedeme se lodičkou po řece mezi strmými skalami kaňonu. Ty sahají až do výšky 1000 metrů a občas vytváří zajímavé formace, jako třeba „vánoční stromeček“ . Pravděpodobně spatříme krokodýly, volavky, pelikány a další zvířata.
Poté pojedeme do koloniální městečka San Cristobal de las Casas. San Cristobal se nachází ve vnitrozemí Chiapasu, zhruba 80 kilometrů od jejího hlavního města Tuxtla Gutiérez, ve vlhké oblasti s častými letními srážkami a je bývalým zapatistickým centrem. Pro svou harmonickou městskou skladbu je jedním z nejpěknějších měst v Mexiku, můžete zde objevit impozantní náboženské budovy jako je katedrála anebo chrám svatého Dominika, obložené bohatými fragmenty barokního stylu a domorodecké manufaktury, které zvěčňují kulturní dědictví etnických skupin jako jsou tzotzilové, tzeltalové a lacandonové. Hlavně si nenechte ujít městskou tržnici, potkáte tam pestrobarevně oblečené místní obyvatele a podle kroje tak můžete rozeznat, ke které etnické skupině patří.
Ubytování v hotelu Rincon del Arco nebo podobném.

  
   

   

8. den San Cristobal - Agua Azul - MisolHa - Palenque
 Mexiko

Po snídani panoramatická cesta k tyrkyzové řece Agua Azul (4h). Na místě se nachází spousta stánků s občerstvením a suvenýry. Dostatek času na relax a koupání. Pokračování k vodopádům Misol-Ha (1h) a procházka bujnou přírodou. Krátký přesun k řece
Nututun a ubytování v hotelu Nututun na 2 noci se snídaní.

  
   

   

9. den Yaxchilán - Lacandones
 Mexiko

Brzy ráno v 5 hodin cesta z Palenque ke starým mayským ruinám v Yaxchilanu (2,5h), který se nachází na řece Usumacinta vytvářející přírodní hranici mezi Mexikem a Guatemalou. Nasednete do člunů a za pozorování místní fauny a flory poplujete dále hlouběji
do džungle, kudy jinak cesta nevede. Návštěva ztraceného mayského města a pokračování k lakandonským indiánům a seznámení se s jejich stylem života. Návrat do Palenque na hotel Nututun a nocleh.

  

10. den Palenque - Campeche
 Mexiko

Po snídani si prohlédneme nejslavnější mayské naleziště Palenque, které se nachází uprostřed hor a džungle. Palenque znamená ve španělštině zastřešené místo, ovšem opravdové jméno je: "Bakal-Ham" , což znamená ,,hodně vody” výsledek mnoha řek, které skrz Palenque protékají. Klima je teplé a vlhké s průměrnou roční teplotou 26 °C, dešťové srážky jsou 2,762.9 mm ročně. Uběhlo 200 let od založení Palenque, když tam kněz Antonio Solis v roce 1740 objevil archeologickou zónu. Na místě, kde je dnes archeologická zóna, se dříve rozkládalo velké město. Bylo to během doby klasické a jeho rozloha se odhaduje na 7 kilometrů od východu na západ a ještě nebylo úplně objeveno. Chrám Nápisů – jedná se o chrám na stupňovité pyramidě umístěný na východním boku. Jmenuje se tak díky třem kamenným deskám s hieroglyfickými zápisy, které se nacházejí uvnitř chrámů. Hieroglyfy vyprávějí do detailu historii vládnoucí dynastie města a události Pacala Velikého. Struktura je zdobena štukovými reliéfy. V interiéru chrámu sestupovalo dlážděné schodiště a ve dvou úsecích vedlo k pohřební kryptě Pakala. Sarkofág, náhrobní kámen, který jej přikrývá a stěny krypty jsou zdobeny basreliéfy, které mimo jiné dokazují smrt Pakala a jeho sestup do podsvětí, kde se identifikuje s jedním z dvojčat, které v Popol Vuh přemůže pány z podsvětí a stanou se nesmrtelnými. V hieroglyfech krypty je dále popisován Pakalův původ a jeho předci, nebeská hudba a celá řada mayských božstev. Palác – spíš než jedna budova se zde jedná o komplex budov, které jsou mezi sebou propojeny. Byly postaveny, předělány a postupně zase modifikovány během 400 let. Nachází se v centrální části archeologické zóny a nese tento název díky souboru nádvoří, chodeb a věži o čtyřech tělesech, která jej charakterizuje. Soubor Křížů – skládá se z Chrámu Kříže, Chrámu Slunce a Chrámu Listového Kříže. Jedná se o soubor chrámů stojících na stupňovitých pyramidách, každá se svými reliéfy ve svém interiéru. Chrámy uctívají památku sestupu na trůn Pana Chan Bahluma II., po smrti krále Pakala Velikého a ukazují nového pána, kterému se dostavuje uznání jako svému předchůdci. Kříže, po kterých se nazývají chrámy, jsou ve skutečnosti reprezentace stromů kreace, která se nachází uprostřed Země v souladu s mayskou mytologií Chrám Kříže doposud zachovává ozdoby na štítu, zastavenou stěnu, která korunuje strukturu. Ve svém interiéru se nachází centrální deska, která představuje pozemské monstrum, ze kterého klíčí kukuřice. Nad kukuřicí lemovanou dvěma lidskými bytostmi sedí fantastický pták. Chrám Listového Kříže ztratil své průčelí, úplně se zachovala pouze jeho druhá chodba.
Poté přejedeme do města Campeche, kde se ubytujeme v hotelu H177 nebo podobný. Pokud dorazíme včas, dojdeme se podívat na nábřeží, odkud se pozorují ty nejkrásnější západy slunce.

  
   

   

11. den Campeche - Uxmal - Merida
 Mexiko

Dopoledne si prohlédneme město pirátské město Campeche. Má zhruba 500 let a sjednocuje jak moderní tak starobylé stavby. Její architektura je jedinečná a díky tomu bylo Campeche v roce 1999 zapsáno na seznam Unesco. Město založil v roce 1540 Francisco de Montejo ,,El Mozo".Seznámíme se s opevněným městem stráženým ze svých kopců a pocítíte zde pirátského a korzárského ducha. Má jedno z nejkrásnějších nábřeží (malecón) v celém Mexiku, se svými četnými restauracemi, kavárnami, diskotékami, hotely a karaoke, vším, co se noční zábavy týče.
Poté se podíváme na jedno z nejkrásnějších nalezišt -Uxmal, který ne naprosto dokonale zachovaný vč. své oblé pyramidy a skončíme v koloniálním městě Mérida, kde budeme ubytováni a navečer si projdeme historické náměstí.
Uxmal - v mayském jazyce to znamená ,,postaveno na třikrát” a je to jedna z nejzachovalejších ruin v tomto mexickém státě. Toto město bylo jedno z nejdůležitějších náboženských středisek v regionu Puuc, ve kterém se nachází různé mayské pozůstatky a odhaduje se, že jeho vrcholné období bylo mezi VII. a X. stoletím n.l. Uxmal se nachází asi 62 kilometrů od Méridy a jeho návštěva zpravidla zabere několik hodin. Jelikož vždy trpěl nedostatkem vody, byly zde vystavěny studny ,,chultun" a uctíval se zde Bůh Deště ,,Chaak", kterého naleznete snad na každé stavbě a poznáte jej podle velkých vyvalených očí, děsivě otevřené tlamy a nosu, který vypadá jako sloní chobot anebo jako věšák. Nejimpozantnější budova je tady Kouzelníkova pyramida ,,La Pirámide del Adivino" a je vysoká 35 metrů. Legenda vypráví, že čarodějčin syn ji postavil za jednu jedinou noc. Pravda se zakládá na faktu, že celý Uxmal byl vystavěn na pětkrát v různých obdobích. Strana pyramidy je natočena přímo naproti slunce při jeho západu v letním slunovratu. Nahoru vedou velice strmé schody, ale naštěstí se po nich nesmí. Jediná pyramida, která to dovoluje je Velká Pyramida ,,La Gran Pirámide", ze které je překrásný výhled na celý Uxmal. Také tam lze spatřit velké zadní nádvoří za Kouzelníkovou pyramidou, které se nazývá ,,Cuadrángulo de las Monjas" se spoustou reliéfů Chaaka a se sedmdesáti čtyřmi místnostmi a protože Španělům připomínal klášter, pojmenovali jej Dům jeptišek. Nechybí ,,Juego de Pelota", Hřiště na pelotu, ,,Palacio del Gobernador", Palác vládce, ,,Casa de las Tortugas", Želví dům se svými želvími reliéfy a již zmíněná Velká Pyramida.
Méridě se také říká ,,Bílé Město,, kvůli značnému množství vápence a bílých, nebo světlých domů. Krásné historické koloniální domy z XVI. století hovoří o velké prosperitě tohoto města. V minulosti se zde vyráběly z agáve námořní lana, dnes houpací sítě ,,hamacas"- velice typický suvenýr. V Méridě má každý návštěvník pocit, jako by se nacházel v dávné minulosti. Dominantou a turisty nejvyhledávanější památkou města je nejstarší katedrála na americkém kontinentu Catedral de San Idelfonso. Interiér katedrály vyplňuje velmi zajímavá socha Krista - Cristo de las Ampollas (Kristus Puchýřů), ke které se vážou neuvěřitelné legendy. Dějiny uvádí, že při místním požáru se na dřevu sochy objevily puchýře popálenin, socha zčernala, avšak neshořela.
Ubytování v hotelu Los Aluxes nebo podobný.

  
   

   

12. den Mérida - plameňáci v Río Lagartos - Kaua
 Mexiko

Po snídani odjezd k Mexickému zálivu (2,5h). V rybářské vesničce Río Lagartos nasednete do člunů a v mělkých vodách doplujete až na místa, kde loví plameňáci. Tito ušlechtilí ptáci jsou zde krásně zbarvení a vy budete mít možnost je vidět volně v přírodě.
Pokračování k solným dolům, kde má voda vysokou koncentraci soli, do níž se můžete na okamžik ponořit. Poté si na tělo nanesete léčivé bahno. Koupání v Mexickém zálivu. Oběd v místní restauraci (není v ceně). Cesta do Kaua (1,45h) a ubytování v přírodním
hotelu Ecohotel Real Mayab na jednu noc se snídaní.

  

13. den Chichén Itzá - Valladolid - Cobá - Tulum
 Mexiko

Po snídani návštěva bývalého mocenského sídla Mayů Chichén Itzá. V tuto ranní hodinu se vyhneme davům a prudkému slunci, což je na tomto místě výhodou. Navštívíme Kukulkánovu pyramidu, hřiště na pelotu. Observatoř a další pamětihodnosti. Poté cesta do nedalekého Valladolidu (45 min), krátká návštěva hist.jádra a pokračování do Coby k laguně (1h) na oběd (není v ceně). Po obědě návštěva starých mayských ruin a možnost výstupu na nejvyšší yucatánskou pyramidu Nohoch Mul (42 m). Cesta do Tulumu a ubytování v
centru města, v hotelu Tulum Inn 3* se snídaní.
Chichén Itzá v mayském jazyce znamená (Chi –otvor, chén – studna, Itzá – itzáové, neboli mágové vody) ,,Otvor do studny mágů vody”. Je to jedno z nedůležitějších archeologických nalezišť na poloostrově Yucatán v Mexiku, důležitá pozůstalost mayské civilizace. Hlavní budovy, které se zde zachovaly, odpovídají éře úpadku mayské kultury, kterou archeologové pojmenovali doba poklasická. Architektura, která se nám dodneška zachovala, je zřetelně ovlivněná toltéckou kulturou. Bůh, kterému jsou monumenty zasvěceny, se podle mayské mytologie nazývá Kukulkán a je převzatý z toltéckého panteonu, kde se mu říká Quetzalcóatl. Chichén Itzá bylo město, nebo lépe řečeno obřadní centrum, které prošlo různými stavebními obdobími a které bylo ovlivněno a obýváno různými národy od svého založení. Archeologická zóna Chichén Itzá byla zapsána na seznam Unesco v roce 1988. 7. července roku 2007 byl Kukulkánův chrám uznán jedním z novodobých Sedmi divů světa. Toto rozhodnutí nepadlo ze strany Unesca, nýbrž miliónu voličů z celého světa. V době úpadku se elita města skládala z válečníků, kněžích a obchodníků, kteří vládli Chichénu. To oni zavedli uctívání boha Kukulcána. Oni nechali vztyčit impozantní stavby se svahy a vertikálními zdmi, zobrazovali boha ptáka-hada. V procesu úpadku zde hrál důležitou roli militarismus. Toto je evidentní na monumentu, kterému se říká Platforma lebek (tzompantli), kde vystavovali lebky stovek nepřátel napíchnuté na klacku. Monumentálním budovám na hlavní explanádě Chichén Itzá dominuje Kukulkánova pyramida, které mnozí říkaji ,,El Castillo” neboli ,,Hrad”, jedna z nejvýraznějších staveb v mayské architektuře. Je to pyramida o čtyřech stranách kulminující v obdélníkový chrám. Sedí na čtvercové platformě o šířce 55,5 metrů a je vysoká 24 metrů. Každá strana pyramidy má schoodiště o 91 schodech a do chrámu nahoře vede 1 schod. Když to vynásobíme a sečteme (91 x 4 + 1), máme výsledek 365, což znamená počet dní v roce. Každý schod tak představuje jeden den v roce. Každé schodiště má po straně kamenné balustrády, to severní má na svém úpatí dvě kolosální hlavy opeřených hadů, zosobnění boha Kukulkána.

  
   

   

14. den Tulum - Akumal - Cancun
 Mexiko

Ranní návštěva pevnosti Tulum. Starobylý mayský přístav Tulum, vystavěný na útesu mezi plážemi Karibského moře a džunglí, je jedno z nejkouzelnějších míst Yucatánu. Mayové jej založili kolem roku 433n.l. a uctívali zde boha Kukulkána a nejdůležitější mayskou planetu, Venuši (Xux ek - “hvězda včela”). Chrámy zasvěcené kultu opeřeného hada boha Kukulkána tvoří majestátní celek obehnaný mohutnými hradbami. Největšími dominantami korálového útesu jsou “Hrad” (El Castillo), který sloužil mimo jiné jako maják, Chrám sestupujícího boha, Chrám Fresek s dochovalými malbami, Dům Sloupů, Dům cenotu nebo Chrám větru, který sloužil k náboženským obřadům až do roku 1924. Tulum je vystavěný na břehu moře a kamenné schody z útesu vedou přímo na pláž Boca Pela. Romantické útesy ale skrývají další malebné plážičky s bílým pískem a korály. Můžete šnorchlovat, plavat a užívat si naprosto klidné přírodní prostředí.
Krátký přesun k cenote a koupání v podzemních vodách. Poté cesta na jednu z nejkrásnějších pláží Mayské Riviery – Akumal, odpočinek v bělostném písku, fakultativně, budou-li to okolnosti dovolovat, možnost šnorchlování se želvami.
Pokračování do Cancunu (2h). Ubytování v hotelu Calypso 3* a osobní volno.

  
   

   

15. den odpočinek na pláži a odlet
 Mexiko

Poslední den odpočinek, check-out ve 12:00, transfer na letiště a odlet. Přílet do Prahy druhý den. Možnosti prodloužení pobytu na pláži.

  

Nezávazná objednávka zájezdu 15.10.2017-30.10.2017

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
cena na osobu ve dvoulůžkovém pokoji (79 900,- Kč)   osob  
příplatek za jednolůžkový pokoj (18 000,- Kč)   osob  
připojištění proti stornu (1 490,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Peru: to nejlepší ze země Inků - 8 dní
Peru: to nejlepší ze země Inků - 8 dní
Peru

12.09.2017-19.09.2017
Se snídaní, Dle programu, pravidelná letecká linka

 34440,- Kč
Japonsko - Taiwan - Hong Kong s českým průvodcem
Japonsko - Taiwan - Hong Kong s českým průvodcem
Tchaj-wan

18.10.2017-31.10.2017
Dle programu, pravidelná letecká linka

 97980,- Kč
Velká cesta východní Kanadou a USA
Velká cesta východní Kanadou a USA
Kanada

26.09.2017-10.10.2017
Beze stravy, pravidelná letecká linka

 76980,- Kč
Madagaskar - tajemná země baobabů a lemurů
Madagaskar - tajemná země baobabů a lemurů
Madagaskar

23.10.2017-08.11.2017
Dle programu, pravidelná letecká linka

 127900,- Kč