Yucatán self Drive Zájezdy Mexiko - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Mexiko

název zájezdu: Yucatán self Drive


Země:
 
Mexiko
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: za historií, za mořem, za přírodou
Strava: Se snídaní
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 29.03.2018
Konec zájezdu: 07.04.2018
Počet nocí: 8
Průvodce: Není nutný
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
59 900,- Kčcena na osobu ve dvoulůžkovém pokoji a autě pro dvě osoby
15 000,- Kčpříplatek do jednolůžkového pokoje a auto pro min. 3 osoby
1 490,- Kčpřipojištění proti stornu

Cena zahrnuje:
 
zpáteční letenku Praha – Cancun - Praha v ekonomické třídě
letištní taxy
pronájem automobilu kategorie DA (Aveo Classic) od příletu do odletu
ubytování na 8 nocí se snídaní dle programu
zákonné pojištění CK proti úpadku
základní zdravotní pojištění ERV

Cena nezahrnuje:
 
fakultativní připojištění 1 490 Kč/os (např. pojištění proti stornu zájezdu)
stravování neuvedené v programu, nápoje
vstupné do památek dle programu
poplatek za řidiče mladšího 25 let - 20 USD/den
příplatek za druhého řidiče - cca. 10 USD/den
připojištění auta - cca. 15 USD/den
benzín

Poznámka:
 
Málokterá země může nabídnout tolik přírodních krás a památek jako Mexiko – od vyprahlých plání plných kaktusů, přes zasněžené vrcholky vulkánů, až po bělostné pláže Karibiku. Nalezneme zde pozůstatky řady předkolumbovských kultur, navštívíte mayské pyramidy v Chichen Itzá, Uxmalu...


  

Další termíny


22.03.2018 - 31.03.2018 10 dní od 59 900,- Kč  
29.03.2018 - 07.04.2018 10 dní od 59 900,- Kč  
05.04.2018 - 14.04.2018 10 dní od 59 900,- Kč  
12.04.2018 - 21.04.2018 10 dní od 59 900,- Kč  
19.04.2018 - 28.04.2018 10 dní od 59 900,- Kč  
26.04.2018 - 05.05.2018 10 dní od 59 900,- Kč  
03.05.2018 - 12.05.2018 10 dní od 59 900,- Kč  

program zájezdu


1. den přílet do Mexika a transfer do Cancunu
 Mexiko

Dopoledne odlet z Prahy s přestupem. Přílet do Cancunu, převzetí auta a odjezd do hotelu Courtyard Marriott Cancun 3*

  

2. den Cancun - Valladolid - Chichén Itzá
 Mexiko

Původní mayské město se nazývalo Zaci a bylo důležitým náboženským střediskem oblasti. V roce 1552 vybudovali františkáni na kamenech mayských zřícenin první církevní stavby na celém Yucatánu – kostel Iglesia de San Bernardino de Siena a přilehlý Ex-Convento de Sisal. Obě stavby prošly nedávno rozsáhlou rekonstrukcí, při níž byly za dvěma bočními oltáři kostela odhaleny původní fresky. Obnovy se dočkaly také staré španělské koloniální domy lemující ulici Calle 41-A, která vede z centra Valladolidu směrem ke kostelům. V jejich okolí se uchovaly také zbytky indiánských chrámů.
Centrum Valladolidu tvoří hlavní náměstí neboli „zócalo“, které je nejrušnější částí tohoto jinak poklidného města. Na náměstí se tyčí katedrála s půvabným průčelím a také hotel El Mesón del Marqués postavený v koloniálním stylu. Další významnou stavbou je radnice Palacio Municipal, jejíž chodbu v prvním patře zdobí malby ilustrující dějiny města. Prohlédnout si můžete výjevy z dob Mayů, ale také podobizny vojenských vůdců z Valladolidu, kteří se zasloužili o vypuknutí revoluce. Na náměstí si můžete od mayských žen koupit vyšívané blůzy „huipiles“, nebo posedět v některé z malých levných restaurací servírujících dlouho do noci tradiční mexické pochoutky a ovocné džusy.
Chichén Itzá v mayském jazyce znamená (Chi –otvor, chén – studna, Itzá – itzáové, neboli mágové vody) ,,Otvor do studny mágů vody”. Je to jedno z nedůležitějších archeologických nalezišť na poloostrově Yucatán v Mexiku, důležitá pozůstalost mayské civilizace. Hlavní budovy, které se zde zachovaly, odpovídají éře úpadku mayské kultury, kterou archeologové pojmenovali doba poklasická. Architektura, která se nám dodneška zachovala, je zřetelně ovlivněná toltéckou kulturou. Bůh, kterému jsou monumenty zasvěceny, se podle mayské mytologie nazývá Kukulkán a je převzatý z toltéckého panteonu, kde se mu říká Quetzalcóatl. Chichén Itzá bylo město, nebo lépe řečeno obřadní centrum, které prošlo různými stavebními obdobími a které bylo ovlivněno a obýváno různými národy od svého založení. Archeologická zóna Chichén Itzá byla zapsána na seznam Unesco v roce 1988. 7. července roku 2007 byl Kukulkánův chrám uznán jedním z novodobých Sedmi divů světa. Toto rozhodnutí nepadlo ze strany Unesca, nýbrž miliónu voličů z celého světa. V době úpadku se elita města skládala z válečníků, kněžích a obchodníků, kteří vládli Chichénu. To oni zavedli uctívání boha Kukulcána. Oni nechali vztyčit impozantní stavby se svahy a vertikálními zdmi, zobrazovali boha ptáka-hada. V procesu úpadku zde hrál důležitou roli militarismus. Toto je evidentní na monumentu, kterému se říká Platforma lebek (tzompantli), kde vystavovali lebky stovek nepřátel napíchnuté na klacku. Monumentálním budovám na hlavní explanádě Chichén Itzá dominuje Kukulkánova pyramida, které mnozí říkaji ,,El Castillo” neboli ,,Hrad”, jedna z nejvýraznějších staveb v mayské architektuře. Je to pyramida o čtyřech stranách kulminující v obdélníkový chrám. Sedí na čtvercové platformě o šířce 55,5 metrů a je vysoká 24 metrů. Každá strana pyramidy má schoodiště o 91 schodech a do chrámu nahoře vede 1 schod. Když to vynásobíme a sečteme (91 x 4 + 1), máme výsledek 365, což znamená počet dní v roce. Každý schod tak představuje jeden den v roce. Každé schodiště má po straně kamenné balustrády, to severní má na svém úpatí dvě kolosální hlavy opeřených hadů, zosobnění boha Kukulkána.
Ubytování v hotelu BW Chichen 3* na 1 noc se snídaní.

  
   

   

3. den Chichen Itzá - Celestun - Merida
 Mexiko

Celestún - nachází se 96 km západně od Méridy a znamená v mayském jazyce strašidelný kámen. Nenalezly se žádné přesné záznamy o jeho původním obyvatelstvu, ale v Punta Cambalam se našly predhispánské mayské nálezy, které svědčí o existenci obchodu s rybama, který patřil provincii Ah-Canul. Přírodní rezervace v Celestunu je chráněná a jednou z nejdůležitějších v zemi vzhledem k velkému počtu domorodých a migračních ptáků., kteří ji obývají. Plameňák je nejtypičtější pták pro tuto oblast. Můžete jich tam potkat spoustu ve všech ročních obdobích. Z přístavu je možno se na člunu dostat do sladkovodního příkopu i podél pobřeží. Nejoblíbenější jsou buďto Severní pouť, která zahrnuje místo, kde hnízdí plameňáci a projíždí se mangrovníky a ,,vodním okem,, anebo Jižní pouť, která zahrnuje návštěvu v kamenném lese, pelikány a antický kokosový ranč San Joaquín.
Méridě se také říká ,,Bílé Město,, kvůli značnému množství vápence a bílých, nebo světlých domů. Krásné historické koloniální domy z XVI. století hovoří o velké prosperitě tohoto města. V minulosti se zde vyráběly z agáve námořní lana, dnes houpací sítě ,,hamacas"- velice typický suvenýr. V Méridě má každý návštěvník pocit, jako by se nacházel v dávné minulosti. Dominantou a turisty nejvyhledávanější památkou města je nejstarší katedrála na americkém kontinentu Catedral de San Idelfonso. Interiér katedrály vyplňuje velmi zajímavá socha Krista - Cristo de las Ampollas (Kristus Puchýřů), ke které se vážou neuvěřitelné legendy. Dějiny uvádí, že při místním požáru se na dřevu sochy objevily puchýře popálenin, socha zčernala, avšak neshořela.
Ubytování v hotelu BW Maya Yucatan 3* v Méridě. Doporučujeme projít si večerní Méridu s večeří.

  
   

   

4. den Merida - Uxmal - Campeche
 Mexiko

Uxmal - v mayském jazyce to znamená ,,postaveno na třikrát” a je to jedna z nejzachovalejších ruin v tomto mexickém státě. Toto město bylo jedno z nejdůležitějších náboženských středisek v regionu Puuc, ve kterém se nachází různé mayské pozůstatky a odhaduje se, že jeho vrcholné období bylo mezi VII. a X. stoletím n.l. Uxmal se nachází asi 62 kilometrů od Méridy a jeho návštěva zpravidla zabere několik hodin. Jelikož vždy trpěl nedostatkem vody, byly zde vystavěny studny ,,chultun" a uctíval se zde Bůh Deště ,,Chaak", kterého naleznete snad na každé stavbě a poznáte jej podle velkých vyvalených očí, děsivě otevřené tlamy a nosu, který vypadá jako sloní chobot anebo jako věšák. Nejimpozantnější budova je tady Kouzelníkova pyramida ,,La Pirámide del Adivino" a je vysoká 35 metrů. Legenda vypráví, že čarodějčin syn ji postavil za jednu jedinou noc. Pravda se zakládá na faktu, že celý Uxmal byl vystavěn na pětkrát v různých obdobích. Strana pyramidy je natočena přímo naproti slunce při jeho západu v letním slunovratu. Nahoru vedou velice strmé schody, ale naštěstí se po nich nesmí. Jediná pyramida, která to dovoluje je Velká Pyramida ,,La Gran Pirámide", ze které je překrásný výhled na celý Uxmal. Také tam lze spatřit velké zadní nádvoří za Kouzelníkovou pyramidou, které se nazývá ,,Cuadrángulo de las Monjas" se spoustou reliéfů Chaaka a se sedmdesáti čtyřmi místnostmi a protože Španělům připomínal klášter, pojmenovali jej Dům jeptišek. Nechybí ,,Juego de Pelota", Hřiště na pelotu, ,,Palacio del Gobernador", Palác vládce, ,,Casa de las Tortugas", Želví dům se svými želvími reliéfy a již zmíněná Velká Pyramida.
Méridě se také říká ,,Bílé Město,, kvůli značnému množství vápence a bílých, nebo světlých domů. Krásné historické koloniální domy z XVI. století hovoří o velké prosperitě tohoto města. V minulosti se zde vyráběly z agáve námořní lana, dnes houpací sítě ,,hamacas"- velice typický suvenýr. V Méridě má každý návštěvník pocit, jako by se nacházel v dávné minulosti. Dominantou a turisty nejvyhledávanější památkou města je nejstarší katedrála na americkém kontinentu Catedral de San Idelfonso. Interiér katedrály vyplňuje velmi zajímavá socha Krista - Cristo de las Ampollas (Kristus Puchýřů), ke které se vážou neuvěřitelné legendy. Dějiny uvádí, že při místním požáru se na dřevu sochy objevily puchýře popálenin, socha zčernala, avšak neshořela.
Campeche: Má zhruba 500 let a sjednocuje jak moderní tak starobylé stavby. Její architektura je jedinečná a díky tomu bylo Campeche v roce 1999 zapsáno na seznam Unesco. Město založil v roce 1540 Francisco de Montejo ,,El Mozo".Seznámíme se s opevněným městem stráženým ze svých kopců a pocítíte zde pirátského a korzárského ducha. Má jedno z nejkrásnějších nábřeží (malecón) v celém Mexiku, se svými četnými restauracemi, kavárnami, diskotékami, hotely a karaoke, vším, co se noční zábavy týče.
Ubytování v hotelu Castelmar 3* nebo podobný.


  
   

   

5. den Campeche - Calakmul - Chicanna
 Mexiko

Calakmul: Naprosto opuštěný, obrovský komplex dávných pyramid leží v husté džungli, 70 kilometrů od nejbližší civilizace. Kamkoliv se podíváte, všude bude jen džungle a zase džungle. Ptáci, pumy a oceloti. Mezi lijánami najdete skryté starodávné obelisky, základy domů a samozřejmě veliké, ale opravdu veliké pyramidy. Calakmul byl objeven teprve v roce 1931 botanikem Cyrusem Lundellem. Bezpochyby šlo o jedno z mocných mayských center, které prý svoji rozlohou přesahuje slavné ruiny Tikal ze sousední Guatemaly.
Poslední dnešní zastávkou bude archeologické naleziště Chicanna, slavné pro své zoomorfologické postavy. Chicanná - tento název v mayštině znamená ,,Dům hadí tlamy" a pravděpodobně se vztahuje k obrovské masce z centrální fasády struktury II. Uvnitř architektonického areálu Río Bec se Chicanná vyjímá svou krásou především struktury II, která je bohatě zdobená obrovskou maskou boha Itzamná, boha stvořitele. Jsou tam ještě vidět zbytky červené a modré barvy a také glyfy. Nejranější éra osídlení je datována do pozdního období předklasického (300 - 250 př.n.l.) a jeho vrchol do doby pozdní klasické (550 - 700 n.l.). Toto místo bylo malým střediskem spadajícím pod Becán a mělo funkci jako regionální hlavní město. Stejně jako Becán se musela nacházet na obchodní stezce, která protínala poloostrov od Mexického zálivu po Jižní pobřeží státu Quintana Roo. Chicanná zůstala obydlena až do pozdní doby klasické a poklasické (800 - 1100 n.l.). Struktura II - se nachází východně od hlavního prostranství, je to jednopatrová budova postavena na malé platformě. Její centrální fasáda je bohatě ozdobena enormní maskou, která má představovat boha ,,Itzamná", boha stvořitele všech věcí, podle mayské mytologie. Vstup představuje tlama, nad vstupním vchodem jsou zuby a na nich jde rozpoznat nos, šilhavé oči a prostor mezi obočím, ušní laloky a celé to dělá dojem jako obrovský obličej nějaké příšery s otevřenou tlamou. Vstupní platforma budovy je lehce zvednutá a vypadá jako jazyk, vcelku to vypadá jako spodní čelist posvátného monstra. Strany budovy jsou zdobeny kaskádou masek boha Chaaca, vypracovaných mozaikově z kamenů, poštukovány a to vše je ještě pomalováno různými barvami, převážně červenou. Tato struktura má 8 místností a nahoře uprostřed měla také hřeben.
Po prohlídce se pojedeme ubytovat do hotelu Eco village Chicanna nebo podobný.

  
   

   

6. den Chicanna - Kohunlich - Bacalar
 Mexiko

Dále se vydáme do starodávného mayského areálu Kohunlich, kde můžeme obdivovat kamenné indiánské masky nebo bájné zvířecí figury. Rozprostírá se na 21 akrech obklopen tropickou džunglí. Na základě trosek budov a zbytků vodních kanalizací a cisteren se předpokládá, že ve své době byl Kohunlich důležitý. Na tomto místě se nachází zhruba 200 hromad kamení, spousta z nich ještě nepostoupila rekonstrukci a je zarostlá vegetací. Archeologická informace naznačuje, že Kohunlich byl obydlený už v roce 200 n.l., ale nejvýznamnější konstrukce byly postaveny v letech 250 - 600 n.l. Také je možno předpokládat, že Kohunlich byl významným obchodním uzlem mezi Yucatanem a mayskými městy ve Střední Americe. Chrám Masek je jedna z nejnavštěvovanějších, protože má monumentální štukové reliéfy, které doposud zachovávají původní červenou barvu, kterou byla natřena celá budova.
Ubytování v Rancho Encantado 3* Bacalar na jednu noc se snídaní.


  
   

   

7. den Bacalar - Tulum
 Mexiko

Na jihu Mayské Riviéry, téměř u hranic s Belize se nachází laguna Bacalar, často a zcela oprávněně nazývaná lagunou „sedmi barev“. Hladina tohoto sladkovodního jezera se během dne zatřpytí mnoha odstíny od světle zelené přes tyrkysovou až po temně modrou. Po ránu bývá magicky nehybná, kolem poledne ji ale zčeří vítr a vlny pak připomínají téměř ty mořské. Břehy lemují mangrovníky a pár malých resortíků s chatkami, které v ničem nepřipomínají turistické megahotely na Mayské Riviéře.
Dojezd do hotelu Hip hotel Tulum 3* nebo podobný a odpočinek na pláži.

  
   

   

8. den Tulum
 Mexiko

Volný den na pláži nebo si můžete vyjet ke zříceninám Tulum.
Po snídani se pojedeme podívat na pevnost Tulum.Starobylý mayský přístav Tulum, vystavěný na útesu mezi plážemi Karibského moře a džunglí, je jedno z nejkouzelnějších míst Yucatánu. Mayové jej založili kolem roku 433n.l. a uctívali zde boha Kukulkána a nejdůležitější mayskou planetu, Venuši (Xux ek - “hvězda včela”). Chrámy zasvěcené kultu opeřeného hada boha Kukulkána tvoří majestátní celek obehnaný mohutnými hradbami. Největšími dominantami korálového útesu jsou “Hrad” (El Castillo), který sloužil mimo jiné jako maják, Chrám sestupujícího boha, Chrám Fresek s dochovalými malbami, Dům Sloupů, Dům cenotu nebo Chrám větru, který sloužil k náboženským obřadům až do roku 1924. Tulum je vystavěný na břehu moře a kamenné schody z útesu vedou přímo na pláž Boca Pela. Romantické útesy ale skrývají další malebné plážičky s bílým pískem a korály. Můžete šnorchlovat, plavat a užívat si naprosto klidné přírodní prostředí.

  
   

   

9. den Tulum - Cancun a odlet
 Mexiko

Volné dopoledne, ve 12:00 check-out a odjezd na letiště v Cancunu. Předání auta a odlet do Prahy (přílet druhý den).

  

Nezávazná objednávka zájezdu 29.03.2018-07.04.2018

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
cena na osobu ve dvoulůžkovém pokoji a autě pro dvě osoby (59 900,- Kč)   osob  
příplatek do jednolůžkového pokoje a auto pro min. 3 osoby (15 000,- Kč)   osob  
připojištění proti stornu (1 490,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

 USA a Havajské ostrovy, perly Tichého oceánu - individuálně
USA a Havajské ostrovy, perly Tichého oceánu - individuálně
Spojené státy americké

06.06.2018-20.06.2018
Beze stravy, Dle programu, pravidelná letecká linka

 94590,- Kč
Pobytový zájezd do srdce Indického oceánu (Palm Paradise Cabanas)
Pobytový zájezd do srdce Indického oceánu (Palm Paradise Cabanas)
Srí Lanka
Palm Paradise Cabanas & Villas Tangalle
29.06.2018-08.07.2018
Polopenze, pravidelná letecká linka

 28990,- Kč
Okruh Latinskou Amerikou: Peru - Ekvádor - Kolumbie
Okruh Latinskou Amerikou: Peru - Ekvádor - Kolumbie
Kolumbie

22.06.2018-08.07.2018
Se snídaní, Dle programu, pravidelná letecká linka

 93990,- Kč
Perla jihu Afriky - Viktoriiny vodopády + Botswana + Kapské Město
Perla jihu Afriky - Viktoriiny vodopády + Botswana + Kapské Město
Zimbabwe

09.04.2018-21.04.2018
Se snídaní, vlak

 67990,- Kč